czwartek, 19 września 2019

BLOGS from HEART 2019 - startuję i głosuję :)


Źródło: http://blogsfromheart.byistniec.pl/

Konkursy to coś, co my, blogerzy, bardzo lubimy ;) Radość, którą dał mi mój wynik w #shareweek2019, do tej pory dodaje mi skrzydeł i motywuje do pracy nawet w słabszych chwilach. Dlatego też z chęcią wzięłam udział w tegorocznej edycji BLOGS from HEART. Już sama nazwa konkursu sprawia, że jego idea jest mi ogromnie bliska - mój blog jest właśnie pisany prosto z serca, bez kalkulacji, bez clickbaitów (no, przeważnie), bez szukania taniej sensacji i bez udawania kogoś, kim nie jestem. Nie stwarzam pozorów idealnego życia, nie udzielam odpowiedzi, których sama nie znam.

No, to tak pokrótce o mnie ;) Oczywiście, liczę na Wasze głosy. Nie będę nawet udawać, że mi na tym nie zależy ;) Chociaż chyba już widać gołym okiem, kto zwycięży w mojej kategorii (i bardzo się cieszę, bo uwielbiam tę blogerkę!), to jednak bardzo chcę powalczyć o jakieś przyjemne miejsce w górnej połowie tabeli. Będę Wam ogromnie wdzięczna za każdy oddany na mnie głos.

Nie piszę jednak tego tekstu tylko po to, by zachęcać do głosowania na mnie. W konkursie bierze udział wielu wspaniałych blogerów. Warto wejść na stronę z listami do głosowania, odwiedzić blogi, których może wcześniej nawet nie znaliście - i zaczytać się, zachwycić, zostać na dłużej :)

Zacznę od mojej kategorii, czyli od końca:

Grupa Tematyczna Szósta - Blogi Pamiętniki i PozostałeWiadomo, że namawiam do głosowania na Szczęśliwą Siódemkę ;) Natomiast w tej kategorii biorą udział również dwie moje najulubieńsze blogerki, Mama Pod Prąd i Madka Roku. Jestem spokojna o ich wysoki wynik, bo mają bardzo oddanych fanów, na których w pełni zasługują :) Jeśli jakimś cudem nie mieliście nigdy okazji ich odwiedzić, najwyższy czas to nadrobić!

Szczęśliwa Siódemka - https://szczesliwavii.blogspot.com/

Mama Pod Prąd - http://www.mamapodprad.pl/

Madka Roku - https://madkaroku.com/

Grupa Tematyczna Druga - Sztuka i LiteraturaPrzez długi czas w ogóle nie czytałam blogów artystycznych i literackich. Nie wiem, czemu. Chyba szukałam wówczas w blogosferze czegoś innego. Wróciłam do nich, gdy sama mocniej zaangażowałam się w twórczość literacką :) Zauważyłam, że pisarze i poeci dość rzadko biorą udział w konkursach dla blogerów. Teraz też jest podobnie. W tej kategorii można oddać głos na jeden z trzech blogów. 

Mój głos otrzymuje Carrrolina Blog. Pisane przez nią recenzje sprawiły, że zostałam na blogu dłużej, czytałam o kolejnych książkach i niemal od razu zaczęłam się zastanawiać: jak oceniłaby moją powieść? Widzę, że dość surowa z niej recenzentka, tanie chwyty jej nie kupią :)


Grupa Tematyczna Trzecia - Styl Życia (LiveStyle)Ciężko było mi oddać głos w tej kategorii, tylu lubianych przeze mnie blogerów! Mój głos otrzymuje jednak, niesłusznie pominięta przeze mnie wcześniej Mama na Wypasie, również jedna z moich ulubienic :) Już wspominałam Wam o jej blogu przy okazji #shareweek, teraz tylko podtrzymuję to, o czym pisałam wówczas.

Mama na Wypasie - https://mamanawypasie.pl/

Grupa Tematyczna Czwarta - Podróże i OdkryciaZ reguły nie czytam podróżniczych blogów, bo przypominają mi o tym, że sama od pewnego czasu trochę osiadłam w jednym miejscu i bardzo rzadko gdzieś jeżdżę. W przyszłym roku to się może zmieni :) Póki co, odwiedziłam wszystkie strony blogów startujących w tej właśnie kategorii. Moim kryterium było: który blog najbardziej zachęci mnie do tego, by zostać dłużej? W którym się zagłębię, zaczytam? A oto i mój zwycięzca, Pakuj walizki. Piękne zdjęcia, niebanalne podejście do tematu podróży. 

Pakuj walizki - https://e-pakujwalizki.pl/

Grupa Tematyczna Piąta - Pasje i PracaKolejny trudny wybór - tyle świetnych blogów, i tak różnorodne! Miałam co najmniej trzy typy, zdecydowałam się jednak na Passion Piece, bo skoro nie mogę na nią zagłosować w mojej kategorii, to przynajmniej tutaj to zrobię :) Natalia pisze wspaniale, dociera do wyjątkowego grona osób - dyskusje pod jej tekstami również są warte czytania. Nie zapomnę nigdy tekstu, który napisała o mojej akcji. Jak pięknie ujęła w słowach to, co chciałam przekazać! :)Bez względu na to, kogo zechcecie wyróżnić - warto poświęcić tę chwilę i zajrzeć na stronę z listami do głosowania. Dla każdego z tych wyjątkowych twórców to będzie znak, że doceniacie ich zaangażowanie i pasję, którymi dzielą się z Wami.

18 komentarzy:

 1. Nie biorę w tym udziału, więc pozwolę sobie się wypowiedzieć z perspektywy widza �� trzymam mocno kciuki za wszystkich uczestników i niech zwycięża najlepsi. Ale...
  No właśnie ale. Fajnie, że piszesz które blogi Ci się podobają, ale moim zdaniem w tym tekście powinny znaleźć się linki do wszystkich w danej kategorii, a nie tylko do tych, których polecasz. Czytelnik miałby szansę zapoznać się z każdym z blogów i zdecydować samodzielnie, co mu się podoba, a co nie. W Twoim tekście pojawiają się linki tylko do blogów, które Ty lubisz - łatwo kliknąć i oddać głos, ale żeby trafić do pozostałych - trzeba już samemu poszukać. Uważam, ze to krzywdzące dla pozostałych, wspaniałych twórców, którzy w ten sposób mogą mieć mniejsze szanse na to, że ktoś do nich od Ciebie trafi.
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanuję Twoje zdanie, ale trudno mi się z nim zgodzić. Nie jestem organizatorem konkursu, jestem uczestnikiem. Piszę czysto subiektywnie o blogach, które najbardziej lubię. Co więcej, podałam linki do list głosowania, a na nich są adresy wszystkich blogów.

   Usuń
  2. Witaj Karolina. Głosy Widza są dla mnie szczególnie ważne Pragnę jednak Cię uspokoić, że linki umieszczone w tym poście kierują do blogów wybranych przez autora, a nie do list głosowania. Także umieszczona grafika nie jest podlinkowana. Blogi mogą mieć banery, które kierują na na serwis konkursowy, jednak zawsze będą to CAŁE LISTY z których można będzie wybrać SWÓJ ulubiony blog lub więcej blogów, a nie tylko sugerowany. Więc powinno być wszystko ok :)

   Usuń
 2. Bardzo dziękuję, już czuję się wygrana i jest mi bardzo miło, że lubisz mój blog. Z wielkim niedowierzaniem patrzę na blog, który w mojej i Twojej kategorii ma najwięcej głosów i mam nadzieje, że jednak zostaną wybrane te, gdzie włożono dużo pracy w treść i oprawę. Powodzenia, zagłosowałam na Twój blog, pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło :* Ech, kiedy pisałam ten tekst, prawie połowa wszystkich głosów należała do Madki Roku. Myślałam, że tak już zostanie. Ale cóż, z pewnością każdy chciałby wygrać ;)

   Usuń
  2. Niewątpliwie kreatywność jest ważna, ale głównym kryterium będzie opinia Administracji Konkursu, która uwzględniać będzie wkład pracy w prowadzeniu bloga, jej jakość i włożone doń serce. Pozdrawiam.

   Usuń
 3. Takie akcje "to jest to, co tygryski lubią najbardziej" Nie wychwalać wyłącznie siebie, ale również uczciwie zwrócić uwagę na innych. To buduje przyjaźń i szacunek. Brawo!

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie miałam pojęcia o tym konkursie! Niektórych blogerów i blogerki znałam, ale nie wszystkich. Mam jeszcze sporo do nadrobienia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, to bardzo się cieszę, że mój tekst spełnił swoje zadanie :)

   Usuń
 5. Nie słyszałam wcześniej o tym konkursie. Ktora to edycja?

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja już coraz mniej skupiam się na blogowaniu, więc nawet nie słyszałam wcześniej o tej akcji...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bardzo lubię konkursy :) Można się poczuć docenionym, a przy okazji poznać dużo świetnych blogów!

   Usuń